Girls Swimming - Meet

Season:
Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 628.0  
2. Lakota West 386.0  
3. Sycamore 328.0  
4. Lakota East 179.0  
5. Fairfield 162.0  
6. Colerain 156.0  
7. Oak Hills 133.5  
8. Princeton 104.5  
9. Middletown 44.0  
10. Hamilton 32.0  

File(s)
2017 GMC Swimming Results

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:50.48  
2. Lakota West 1:56.03  
3. Sycamore 1:56.36  
4. Fairfield 1:59.29  
5. Colerain 1:59.99  
6. Oak Hills 2:02.90  
7. Princeton 2:08.53  
7. Lakota East 2:08.53  
9. Middletown 2:27.37  
10. Hamilton 2:35.14  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Allison Bloebaum Mason 1:53.23
2. Leanna Wall Mason 1:58.05
3. Grace Luebbe Lakota West 1:58.07
4. Hannah May Sycamore 1:58.76
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Lauren Thomas Mason 2:09.71
2. Emily Yu Mason 2:13.58
3. Emma Otten Fairfield 2:16.29
4. Caroline Wolf Mason 2:16.67
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Ashley Volpenhein Mason :24.00
2. Harna Minezawa Mason :24.59
3. McKenzie Grau Mason :25.26
4. Molly Fisher Lakota West :25.55
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Elizabeth Cron Oak Hills 305.25
2. Kelsey Rebman Lakota West 230.75
3. Jasmine Ifeakanwa Lakota West 226.20
4. Lindsey Jones Lakota East 213.10
5. Camryn Mather Sycamore 206.35
6. Zoe Penn Lakota East 202.35
7. Marissa Linder Lakota East 188.05
8. Julia Dilley Mason 170.95
9. Katie Bishop Lakota East 168.15
10. Grace Daubenmerkl Mason 165.80
11. Kate Moeller Mason 164.85
12. Taylor Miller Sycamore 144.40
13. Gwen McCray Middletown 140.10
14. Anna Wyrick Fairfield 123.50
15. Lauren Rose Mason 106.30
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Harna Minezawa Mason :58.10
2. Emily Yu Mason :59.87
3. Camille Nguyen Mason 1:00.11
4. Hailee Trotter Colerain 1:00.24
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Ashley Volpenhein Mason :52.38
2. Isabelle Jimenez Sycamore :54.89
3. Stephanie Schoenlein Mason :55.17
4. Molly Fisher Lakota West :55.23
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Allison Bloebaum Mason 5:00.24
2. Leanna Wall Mason 5:13.41
3. McKenzie Rice Lakota West 5:15.49
4. McKenzie Grau Mason 5:19.93
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:38.10  
2. Sycamore 1:42.02  
3. Lakota West 1:44.22  
4. Oak Hills 1:51.14  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Emma Otten Fairfield :58.90
2. Lauren Thomas Mason :59.68
3. Caroline Wolf Mason 1:00.70
4. Grace Luebbe Lakota West 1:02.21
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Elizabeth Van DenBrink Sycamore 1:09.90
2. Kerry Tepe Colerain 1:10.50
3. Josephine Waller Mason 1:10.55
4. Kellie Knotts Fairfield 1:11.33
400 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 3:35.16  
2. Lakota West 3:45.17  
3. Sycamore 3:45.60  
4. Lakota East 3:55.73  
 
Kenneth Lindsay - Allstate Agent Kroger Graduate Service Inc. first financial bank