Boys Track - Meet

Season:
Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 139.5  
2. Sycamore 131.0  
3. Lakota West 103.0  
4. Middletown 61.5  
5. Princeton 52.0  
6. Fairfield 48.0  
7. Oak Hills 44.0  
8. Lakota East 43.0  
9. Colerain 22.0  
10. Hamilton 19.0  

File(s)
GMC Track and Field Championships 2018

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. John Malek Sycamore :10.91
2. Enoch Brookins Princeton :10.91
3. Deyon Brown Middletown :10.98
4. Asa Hodrick Sycamore :11.00
5. Jaymon Penn Mason :11.13
6. Julian Wagner Lakota West :11.16
7. Jason Watkins Lakota West :11.17
8. Josh Wright Mason :11.19
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. John Malek Sycamore :22.13
2. Jaymon Penn Mason :22.33
3. Myron Williams Sycamore :22.35
4. Jason Watkins Lakota West :22.54
5. Kenny Dexter Princeton :22.57
6. JuTahn McClain Fairfield :22.62
7. Cedric Thomas Lakota West :22.63
8. Josh Wright Mason :23.14
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Akari Porter Mason :48.41
2. Asa Hodrick Sycamore :48.52
3. Justin Dwyer Lakota East :50.11
4. Hosea Hairston Princeton :50.77
5. Hayden Cobb Mason :51.05
6. Brandon Amedee Lakota West :51.89
7. Dylan Jones Lakota West :52.10
8. Mahaly Marcelin Colerain :53.17
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Dustin Horter Lakota East 1:54.20
2. Conant Smith Middletown 1:56.80
3. Jack Troy Mason 1:59.66
4. Griffin Miller Sycamore 1:59.79
5. Izak Shroyer Fairfield 2:00.72
6. Kevin Landrum Sycamore 2:01.13
7. Micha Gray Princeton 2:02.04
8. Aaron Goetz Mason 2:03.18
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Dustin Horter Lakota East 4:11.85
2. Conant Smith Middletown 4:20.88
3. Abel Nijakowski Mason 4:28.92
4. Austin Cooper Mason 4:32.83
5. Colin Walker Sycamore 4:34.96
6. Matt Isakson Sycamore 4:37.34
7. Drew Toon Oak Hills 4:38.64
8. Alex Kelker Lakota West 4:43.74
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Michael Uematsu Mason 9:46.80
2. Abel Nijakowski Mason 9:56.28
3. Luis Perad Sycamore 10:10.50
4. Matt Isakson Sycamore 10:17.27
5. James Schmidt Oak Hills 10:23.26
6. Jarek Bargeron Middletown 10:30.37
7. Ryan Jones Lakota East 10:33.97
8. Alex Kelker Lakota West 10:44.97
110 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Jordan McConnell Sycamore :14.89
2. Nick French Mason :15.00
3. Nathan Shelby Oak Hills :15.02
4. Todd Ward Fairfield :15.29
5. Jalen Swanson Lakota West :15.51
6. Nick Hjort Lakota West :15.70
7. Corey Smith Fairfield :15.96
8. Kahari Land Brandon Mason :16.44
300 Meter IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Jordan McConnell Sycamore :36.56
2. Carter Witmer-Gautsch Mason :38.58
3. Jaylen Thomas Colerain :40.25
4. Oscar Jacinto Hamilton :41.81
5. Nick French Mason :41.99
6. Nick Hjort Lakota West :42.00
7. Todd Ward Fairfield :42.07
8. Seth Bennett Middletown :42.14
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sycamore :42.63  
2. Princeton :42.84  
3. Lakota West :43.41  
4. Lakota East :44.05  
5. Middletown :44.19  
6. Colerain :44.21  
7. Fairfield :44.43  
8. Oak Hills :45.81  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sycamore 1:28.45  
2. Mason 1:28.72  
3. Lakota West 1:29.49  
4. Middletown 1:32.04  
5. Fairfield 1:32.11  
6. Oak Hills 1:33.86  
7. Lakota East 1:33.90  
8. Hamilton 1:36.86  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 3:21.61  
2. Princeton 3:21.90  
3. Sycamore 3:25.85  
4. Lakota West 3:27.38  
5. Middletown 3:27.63  
6. Oak Hills 3:31.09  
7. Fairfield 3:39.88  
8. Colerain 3:40.12  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 8:06.00  
2. Sycamore 8:09.98  
3. Princeton 8:27.35  
4. Lakota East 8:32.31  
5. Oak Hills 8:33.80  
6. Middletown 8:40.81  
7. Lakota West 8:44.28  
8. Fairfield 8:44.51  
Shotput
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Bryan Robey Mason 52'00.25"
2. Keion Williams Middletown 50'06.25"
3. Steven Faucheaux Lakota West 47'07.25"
4. Brandon Gaddis Oak Hills 47'02.25"
5. Malik Jarrett Hamilton 46'00.00"
6. Chance Schneider Oak Hills 44'09.00"
7. Jakari Patterson Colerain 44'07.00"
8. Kevin Guitierrez Mason 44'02.00"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Steven Faucheaux Lakota West 145'04.00"
2. Chance Schneider Oak Hills 139'10.00"
3. Francisco Perez Hamilton 136'10.00"
4. Luke Neuhaus Oak Hills 133'02.00"
5. Bryan Robey Mason 128'00.00"
6. Adam Kemme Mason 124'08.00"
7. Ace Ehrenschwender Colerain 122'07.00"
8. Luke Mattia Hamilton 121'06.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Cedric Thomas Lakota West 21'06.75"
2. Cameren Williams Middletown 20'07.25"
3. JuTahn McClain Fairfield 20'05.25"
4. Robert Smith Lakota West 20'01.25"
5. Max Bruggeman Sycamore 19'11.50"
6. Avi McGary Lakota East 19'08.25"
7. Rafeal Floyd Princeton 19'06.25"
8. Edwin Josiah Mason 19'05.00"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Deshaun Simpkins Fairfield 6'00.00"
2. Darius Bazley Princeton 5'10.00"
2. Austin Carmichael Fairfield 5'10.00"
4. Robert Smith Lakota West 5'10.00"
5. Shandon Mullins Mason 5'10.00"
5. Keagan Mullins Mason 5'10.00"
7. Jack Ferron Sycamore 5'10.00"
8. Dylan Jones Lakota West 5'08.00"
Pole Vault
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Benjamin Dangel Lakota West 13'09.00"
2. Andrew Oeters Lakota West 12'06.00"
3. Peter Folz Sycamore 12'00.00"
4. Danny Knecht Colerain 11'00.00"
5. Brice Fisher Mason 10'06.00"
6. Joey Polasky Sycamore 10'00.00"
6. Chase Teates Hamilton 10'00.00"
6. Austin Wiesner Colerain 10'00.00"
 
first financial bank Huntington Learning Center Stevens Army