Boys Swimming - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 534.0  
2. Sycamore 361.5  
3. Oak Hills 261.5  
4. Lakota West 234.0  
5. Lakota East 202.0  
6. Fairfield 181.0  
7. Princeton 80.0  
8. Middletown 75.0  
9. Hamilton 70.0  
10. Colerain 40.0  

File(s)
2020 Boys GMC Championships

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Oak Hills 1:39.80  
2. Mason 1:39.87  
3. Sycamore 1:40.20  
4. Lakota West 1:43.26  
5. Fairfield 1:45.82  
6. Princeton 1:51.37  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Jacob McDonald Lakota East 1:44.31
2. Bishop Carl Sycamore 1:45.61
3. Carl Bloebaum Mason 1:46.01
4. Bryce Menchhofer Sycamore 1:48.18
5. Dennis Kuznetsov Mason 1:48.39
6. Evan Devine Lakota East 1:49.20
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Erik Menchhofer Sycamore 1:57.44
2. Adam McDonald Lakota East 1:59.24
3. Alex Zhang Mason 2:00.60
4. Jacob Ortwein Lakota West 2:02.62
5. Nick Diangelo Mason 2:04.27
6. Andrew Fox Mason 2:06.95
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Braden Osborn Mason :21.55
2. Kevin Wu Mason :22.11
3. Avery Clapp Sycamore :22.44
4. Kyle Miquiabas Princeton :22.59
5. Steven Habra Mason :22.60
6. Gavin Schulze Oak Hills :22.61
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Owen Pelzer Oak Hills :51.08
2. Carl Bloebaum Mason :51.16
3. Avery Clapp Sycamore :53.64
4. Elijah Devyak Mason :54.39
5. Dennis Kuznetsov Mason :55.24
6. Nick Conti Mason :55.29
6. Cade Grimmett Oak Hills :55.29
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Ansel Froass Sycamore :47.52
2. Evan Devine Lakota East :49.36
3. Steven Habra Mason :49.49
4. Gavin Schulze Oak Hills :50.03
5. Max Plumley Mason :50.51
6. Alexander Devine Lakota East :50.59
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Jacob McDonald Lakota East 4:36.22
2. Braden Osborn Mason 4:45.62
3. Erik Menchhofer Sycamore 4:47.94
4. Bishop Carl Sycamore 4:50.16
5. Jacob Ortwein Lakota West 4:56.49
6. Ethan Butler Mason 5:03.71
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:28.05  
2. Sycamore 1:28.58  
3. Fairfield 1:36.05  
4. Lakota West 1:40.61  
5. Lakota East 1:40.73  
6. Princeton 1:42.01  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Owen Pelzer Oak Hills :50.32
2. Alex Zhang Mason :54.66
3. Elijah Devyak Mason :56.34
4. Connor Davis Lakota West :57.80
5. Andrew Fox Mason :57.92
6. Cade Grimmett Oak Hills :58.14
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Ansel Froass Sycamore :58.01
2. Adam McDonald Lakota East :59.72
3. Kevin Wu Mason 1:03.30
4. Nick Diangelo Mason 1:04.07
5. Alex Zagorianos Oak Hills 1:05.21
6. Thomas Hooper Fairfield 1:05.55
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sycamore 3:13.49  
2. Mason 3:16.70  
3. Lakota East 3:17.61  
4. Oak Hills 3:23.47  
5. Fairfield 3:29.05  
6. Lakota West 3:31.02  
 
Delhi Garden Center Plato's Closet Buffalo Wings & Rings Creach Law