Girls Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Carly Spletzer (Sr) Lakota East Lakota East Fall Classic II 18:11.30
2. Kelsi Harris (Sr) Lakota East Sycamore Invitational 18:14.80
3. Alyssa Hammond (So) Oak Hills District Championships 18:33.20
4. Victoria Schwegmann (Sr) Sycamore Milford Invitational 18:35.00
5. Eva Hensley (Fr) Oak Hills District Championships 18:39.40
6. Manuela Capiello (Sr) Mason GMC Championship 18:50.40
7. Carlie Condit (Fr) Mason GMC Championship 18:57.00
8. Abby Muglia (Sr) Mason GMC Championship 18:58.30
9. Aria Hawkins (Sr) Mason GMC Championship 18:59.30
10. Ellie Bevan (Sr) Mason GMC Championship 19:05.00
11. Erica Fennimore (Sr) Mason Milford Invite 19:09.10
12. Macie Radcliffe (Jr) Mason GMC Championship 19:09.30
13. Jenna Harris (Sr) Mason GMC Championship 19:11.00
14. Dani Thorner (Jr) Lakota East Sycamore Invitational 19:12.30
15. Jocelyn Willis (So) Lakota East G.M.C. Championships 19:12.90
16. Megan John (Sr) Oak Hills District Championships 19:15.60
17. Advika Sumit (Jr) Mason GMC Championship 19:16.50
18. Sophia Goldschmidt (Fr) Mason GMC Championship 19:16.70
19. Kennedy Rader (Jr) Mason Midwest Meet of Champions 19:22.36
20. Ady McDonald (Fr) Oak Hills Lebanon Invitational 19:31.50
21. Grace Henson (Fr) Mason GMC Championship 19:34.30
22. Abby Burns (Sr) Mason GMC Championship 19:42.70
23. Marina Walter (Fr) Colerain Milford 19:50.00
23. Anna Wegener (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 19:50.00
25. Paxton Oberhaus (Sr) Lakota East Sycamore Invitational 19:55.30
26. Kiera Doran (Sr) Mason Milford Invite 19:55.40
27. Avery Legault (So) Mason Milford Invite 19:57.20
28. Grace Mckay (So) Mason Midwest Meet of Champions 19:59.12
29. Anabelle McDonald (So) Oak Hills GMC Championships 19:59.40
30. Julia Hageman (So) Oak Hills GMC Championships 20:10.30
31. Sarah Renfro (Jr) Lakota East Sycamore Invitational 20:19.50
32. Lauren Mang (So) Lakota West Sycamore Inv 20:21.70
33. Ava Orlando (So) Mason Midwest Meet of Champions 20:24.16
34. Betsy Areddy (Jr) Mason Milford Invite 20:24.80
35. Megan Huth (Sr) Oak Hills GMC Championships 20:25.80
36. Anna Munoz (So) Sycamore Sycamore Home Meet 20:27.00
37. Maria Shomo (So) Sycamore Sycamore Home Meet 20:29.00
38. Abby Slife (Fr) Mason Midwest Meet of Champions 20:34.13
39. Anna Schmeichel (Fr) Mason Lakota East (VoA) 20:35.10
40. Ashleigh Borders (Sr) Mason St. X Invite 20:38.87
41. Jemma Pooley (Jr) Sycamore Milford Invitational 20:41.00
42. Faith Tang (Sr) Mason Lakota East (VoA) 20:49.10
43. Ellie Horvath (Sr) Mason Kings Invite 20:53.40
44. Breanna Boyle (Fr) Middletown GMC 20:54.00
45. Marissa Thorp (Sr) Sycamore District Race - VOA 20:58.00
46. Madison Coster (Fr) Oak Hills Milford Invitational 20:59.50
47. Ashley Robey (Sr) Mason St. X Invite 21:03.73
48. Sharanya Nair (Fr) Mason Milford Invite 21:05.30
49. Emma Lucas (Jr) Oak Hills GMC Championships 21:07.70
50. Anna Kluesener (Sr) Lakota East Milford Invitational 21:08.40
51. Cecilia Pastrick (So) Oak Hills Milford Invitational 21:16.90
52. Hope Keith (So) Lakota East G.M.C. Championships 21:17.40
53. Ava Clay (So) Lakota East Lebanon Running Warrior Invitational 21:19.30
54. Kaitlin Thomas (Fr) Fairfield GMC 21:20.00
55. Andrea Berkebile (So) Mason St. X Invite 21:22.29
56. Claire Berlier (So) Sycamore Sycamore Home Meet 21:28.00
57. Makenna Carrigan (So) Princeton Princeton XC invite 21:34.56
58. Grace Abrams (Sr) Princeton Loveland XC Invite 21:34.80
59. Kayla Busby (So) Sycamore Sycamore Home Meet 21:36.00
60. Gaby Pereda (Sr) Sycamore Milford Invitational 21:38.00
61. Kyra McHugh (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 21:41.00
61. Gabby Tackett (Sr) Fairfield GMC 21:41.00
63. Cece Sommer (Fr) Oak Hills GMC Championships 21:47.10
64. Allyssa Dilley (Jr) Mason Milford Invite 21:49.70
65. Kellee Shay (Fr) Oak Hills GMC Championships 21:55.00
66. Lydia Maynus (Fr) Colerain Milford 21:59.00
67. Jozy Allen (Sr) Sycamore Sycamore Home Meet 22:01.00
68. Sarah Schrantz (Sr) Sycamore Milford Invitational 22:06.00
69. Amane Ohhashi (Fr) Lakota West Sycamore Inv 22:08.20
70. Brooke Wilson (Fr) Lakota East Milford Invitational 22:11.20
71. Rachel Anderson (Sr) Lakota East Sycamore Invitational 22:14.10
72. Ella Huelskamp (So) Lakota East Sycamore Invitational 22:15.20
73. Cali Reynolds (Jr) Lakota East Loveland Sunset Quad 22:15.50
74. Kayeln Ziegler (Sr) Sycamore Milford Invitational 22:23.00
75. Iris Carman (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 22:24.00
75. Clare Taphorn (So) Colerain Milford 22:24.00
77. Brooklyn Salyers (Sr) Lakota East Sycamore Invitational 22:27.40
78. Morgan Stevens (So) Lakota West Hopewell Inv 22:29.70
79. Erin Tumulty (Sr) Mason Princeton Invite 22:30.70
80. Emily Siderits (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 22:31.00
81. Emma Anglin (Sr) Fairfield GMC 22:35.00
82. Kassie Martin (Jr) Lakota West Hopewell Inv 22:35.10
83. Kenzie Coffey (Jr) Middletown Lebanon 22:37.00
84. Caitlyn Wunderlich (Fr) Oak Hills St. Xavier Invitational 22:38.00
85. Isabelle Ritzie (Jr) Fairfield GMC 22:42.00
86. Cami Esquivel Cerrillo (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 22:44.00
86. Anna Hewitt (So) Sycamore Milford Invitational 22:44.00
86. Elizabeth Staffiera (Sr) Sycamore Sycamore Home Meet 22:44.00
89. Melanie Kessler (So) Princeton Eaton XC Invite 22:46.30
90. Maria Olson (So) Oak Hills GMC Championships 22:49.00
91. Kayla Compton (So) Fairfield Ross 22:50.00
92. Cadyn Mathis (So) Middletown GMC 22:51.00
93. Emily Turner (So) Lakota West Hopewell Inv 22:57.24
94. Hannah Best (Sr) Fairfield Edgewood Invite 22:58.00
94. Cailey Hurst (Sr) Fairfield Lebanon 22:58.00
94. Cami Mathews (So) Sycamore Loveland Invitational 22:58.00
94. Jenna Rugg (Jr) Lakota East Ross Invitational 22:58.00
98. Robin John (So) Oak Hills Milford Invitational 23:00.50
99. Ashley Haarmeyer (Fr) Oak Hills Milford Invitational 23:01.20
100. Sophie Wilson (So) Lakota East Milford Invitational 23:01.90
101. Kelsey Heaton (So) Sycamore Milford Invitational 23:03.00
102. Madeline Ronningen (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 23:07.00
103. Lauren Burns (Fr) Princeton Eaton XC Invite 23:10.60
104. Sophie Morehead (So) Oak Hills Ross Invitational 23:12.20
105. Taylor Whitaker (Fr) Fairfield GMC 23:14.00
106. Katelyn Benoit (Jr) Lakota West Hopewell Inv 23:15.59
107. Chloe Gordon (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 23:16.00
108. Amelia Boerger (Jr) Colerain St. X 23:18.00
109. Zoey Dunham (So) Lakota East Milford Invitational 23:19.50
110. Clarice Newman (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 23:21.00
111. Julie Bohorfoush (Sr) Lakota East Milford Invitational 23:21.50
112. Kenzie Miller (Fr) Fairfield Ross 23:24.00
113. Megan Klare (Jr) Lakota West Hopewell Inv 23:24.57
114. Elena Tito (Fr) Lakota West GMC 23:26.26
115. Shannon Cheng (So) Sycamore Sycamore Home Meet 23:29.00
115. Claire Jensen (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 23:29.00
115. Bailey Warner (So) Middletown GMC 23:29.00
118. Lauren Statzer (Sr) Mason Talawanda Invite 23:29.10
119. Alexis Dean (Jr) Fairfield Edgewood Invite 23:35.00
120. Riley Williams (Fr) Oak Hills Ross Invitational 23:37.40
121. Anna Wells (So) Lakota West Sycamore Inv 23:38.50
122. Alyssa Giordano (So) Oak Hills Milford Invitational 23:38.90
123. Olivia Shields (Jr) Sycamore Loveland Invitational 23:39.00
124. Lucy Schaefer (Jr) Lakota West Hopewell Inv 23:39.02
125. Caroline Campbell (So) Middletown GMC 23:40.00
126. Maddy Mouser (Jr) Oak Hills Ross Invitational 23:42.50
127. Kiersten Carr (Jr) Lakota West Eaton Inv 23:49.20
128. Haley Asbury-Thomas (Fr) Fairfield Ross 23:53.00
128. Victoria DeBrosse (So) Sycamore Loveland Invitationa 23:53.00
130. Katie Daugherty (Sr) Oak Hills Ross Invitational 23:53.10
131. Allyssa Osborn (Sr) Oak Hills Ross Invitational 23:55.60
132. Veronica Looney (Sr) Sycamore Milford Invitational 24:05.00
133. Jordyn Wagner (Sr) Mason Moeller 24:13.20
134. Ella Chapman (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 24:18.00
135. Delaney Greve (So) Sycamore Loveland Invitational 24:20.00
135. Marissa Meyer (Sr) Fairfield Ross 24:20.00
137. Hannah Bennett (Sr) Oak Hills Ross Invitational 24:21.40
138. Shiloh Walz (Sr) Oak Hills Ross Invitational 24:25.70
139. Ally Ciotola (Fr) Sycamore Sycamore Home Mee 24:27.00
140. Bella Lopez (Sr) Fairfield Eaton 24:28.00
141. Ella Burgess (Sr) Sycamore Sycamore Home Meet 24:32.00
142. Anika Nattamai (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 24:35.00
143. Maddie Slagle (Fr) Princeton Loveland XC Invite 24:40.80
144. Mia Kmet (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 24:42.00
145. Kristy Feldman (Sr) Colerain St. X 24:47.00
146. Miranda Bachman (Sr) Oak Hills Ross Invitational 24:50.60
147. Lila Newman (So) Oak Hills Lebanon Invitational 24:55.50
148. Eleanor Hein (Fr) Sycamore Loveland Invitational 24:57.00
149. Aleea Hoskins (Jr) Fairfield Eaton 24:59.00
150. Grace Borton (So) Oak Hills Milford Invitational 25:00.90
151. Naomi Wischer (Jr) Sycamore Milford Invitational 25:20.00
152. Kyleigh Studt (So) Sycamore Sycamore Home Meet 25:33.00
153. Lanie Pishotti (Jr) Sycamore Milford Invitational 25:36.00
153. Ana Isabel Ramirez Maldonado (Sr) Sycamore Sycamore Home Meet 25:36.00
155. Reagan Becker (Sr) Sycamore Milford Invitational 25:41.00
155. Sophia Mignery (So) Hamilton Edgewood Invite 25:41.00
157. Audrey Schmipf (Sr) Fairfield Ross 25:42.00
158. Meredith Stein (Sr) Oak Hills Ross Invitational 25:43.70
159. Kaylee Hubler (So) Colerain Ross 26:00.00
160. Abby Singstock (Jr) Sycamore Milford Invitational 26:01.00
161. Payton Vordem Esche (So) Lakota East Sycamore Invitational 26:02.50
162. Madison Dean (Fr) Fairfield Lebanon 26:08.00
163. Jocelyn Tanner (Jr) Sycamore Loveland Invitational 26:09.00
164. Meredyth Blake (So) Lakota East Sycamore Invitational 26:18.30
165. Seolbin Lee (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 26:22.00
166. Julie Lopez (Jr) Fairfield Ross 26:24.00
166. Bayla Randolph (Fr) Hamilton GMC 26:24.00
168. Emma Golembiewski (Sr) Lakota East Milford Invitational 26:25.00
169. Katelyn Feiser (So) Colerain Ross 26:40.00
170. Jada Pressman (So) Sycamore Milford Invitational 26:50.00
171. Lyndsay Begley (Jr) Fairfield Ross 26:54.00
172. Trisha Chidambaram (So) Sycamore Sycamore Home Meet 27:02.00
173. Sadie Marcoux (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 27:15.00
174. Abby Koesters (Jr) Colerain St. X 27:29.00
175. Frankie Stull (Jr) Lakota East Milford Invitational 27:50.70
176. Chloe Roberson (Fr) Oak Hills Ross Invitational 27:56.30
177. Ashlyn Thomas (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 27:57.00
178. Peyton Harmon (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 28:10.00
179. Morgan Perdue (Fr) Sycamore Milford Invitational 28:11.00
180. Hannah Hartman (So) Fairfield Eaton 28:17.00
181. Lilly Morris (So) Oak Hills Ross Invitational 28:31.90
182. Delaney Ciotola (Jr) Sycamore Sycamore Home Meet 28:53.00
183. Audrey Nordin (Fr) Sycamore Milford Invitational 28:55.00
184. Fiona Wafula (Fr) Oak Hills Ross Invitational 29:02.70
185. Chloe Amlin (Sr) Oak Hills Milford Invitational 29:24.40
186. Emma Hartman (Fr) Oak Hills Ross Invitational 29:26.90
187. Tali Brown (So) Sycamore Sycamore Home Meet 29:41.00
188. Mikayla Baldwin (Jr) Colerain Loveland 29:52.00
189. Lily Diebold (Fr) Colerain Talawanda 30:05.00
190. Abby Mann (Sr) Fairfield Eaton 30:12.00
191. Lilly Brogan (Sr) Oak Hills Ross Invitational 30:30.40
192. Emily Baldwin (Fr) Sycamore Sycamore Home Meet 30:52.00
193. Zoe Horrall (So) Hamilton GMC 32:38.00
194. Ella Wahlquist (Sr) Sycamore Sycamore Home Meet 32:45.00
195. Hayley Burge (So) Lakota East Mason Invitational 33:06.30
196. Nina Apking (Fr) Sycamore Moeller Prime Time Invitational 33:20.00
197. Bimala Dhimal (Jr) Colerain Ross 34:40.00
198. Sami Geckeler (Fr) Hamilton GMC 36:22.00
199. Lauren Cornett (Jr) Hamilton Edgewood Invite 38:27.00

Kenneth Lindsay - Allstate Agent Cincinnati Floor Kroger Graduate Service Inc.