Boys Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Robert Garvin (Jr), Hamilton Districts 10:49.55
2. Reilly Meyer (So), Lakota East District Championship 15:27.76
3. Max Liao (Sr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 15:31.90
4. Jerry Xu (Sr), Mason Loveland Invitational 15:32.79
5. Will Buckalew (Jr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 15:51.50
6. Brendan Roe (Sr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 15:56.00
7. Curtis Fowler (Sr), Middletown Bob Schul Invite 16:04.00
8. Blake Gibbs (Jr), Lakota East Jim Murray Invitational 16:24.32
9. Jason Xu (Jr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 16:25.00
10. Alex Follmer (Sr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 16:25.10
11. Michael Schumacher (Jr), Lakota West VOA 16:25.60
12. Eligh Amshoff (Fr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 16:28.30
13. Evan Aponte (Jr), Lakota East Troy Twilight Invitational 16:34.38
14. Max Greco (Jr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 16:50.00
15. Noah Kelly (Sr), Mason Nike XC Town Twilight Invitational 16:52.40
16. Zach Hayden (Fr), Mason Mason Inviational 16:52.70
17. Lennon Davis (So), Lakota West District VOA 16:59.52
18. Brayden Holland (Sr), Oak Hills 17:08.81
19. Declan McGrath (Jr), Princeton District Championship 17:11.30
20. EJ Schneider (Sr), Oak Hills 17:14.18
21. Emilio Negroe (So), Lakota West District VOA 17:19.12
22. Carter Mang (Jr), Lakota West VOA 17:21.30
23. Eric Dew (Jr), Oak Hills 17:28.19
24. Ian Hersher (So), Lakota West District VOA 17:29.75
25. David Surman (Sr), Oak Hills 17:37.48
26. Andrew Zehring (Jr), Lakota West District VOA 17:41.84
27. Elijah Grissom (So), Lakota East Jim Murray Invitational 17:44.78
28. Daniel Egelston (So), Middletown Troy Twilight 17:45.00
29. Cole Shaffer (Jr), Lakota West Troy Regional 17:46.65
30. Nathan Palmer (Fr), Middletown Neal Charske 17:57.00
31. James Gutman (So), Lakota West Troy Twilight Invite 18:02.50
32. Braylen Holden (Fr), Lakota West VOA 18:04.90
33. Will Rahtz (So), Colerain 18:05.00
34. Luke Huggins (Jr), Lakota East District Championship 18:07.47
35. Colin Klaserner (So), Oak Hills 18:08.17
36. Alex Filippi (So), Sycamore Miami University Redhawk Rumble 18:10.00
36. Geronimo Thomas (So), Middletown Troy Twilight 18:10.00
38. Carson Gagen (Jr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 18:12.43
39. Jeremy Eden (Sr), Lakota West VOA 18:13.90
40. Joe Helmes (Sr), Oak Hills 18:20.48
41. Daniel Clock (Sr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 18:20.96
42. Luke Troutwine (Fr), Oak Hills 18:21.46
43. Parker Trippel (Sr), Oak Hills 18:23.96
44. Steven Bryant (So), Oak Hills 18:25.63
45. Bryce Korb (So), Oak Hills 18:27.30
46. Blake Horine (Fr), Lakota West VOA 18:27.60
47. Connor Loyal (Jr), Lakota West Sycamore Invite 18:28.40
48. Evan Waterson (Jr), Lakota East GMC Championship 18:29.33
49. Connor Edelen (Sr), Colerain 18:31.00
50. David Lane (Sr), Colerain 18:35.00
51. Morgan White (Sr), Oak Hills 18:38.16
52. Deshaun Axle (Sr), Princeton District Championship 18:38.90
52. Alokkumar Patel (Jr), Princeton District Championship 18:38.90
54. MiXavian Robbins (Jr), Colerain 18:41.00
55. Brayden Horine (Sr), Lakota West Anna Invite 18:41.08
56. Emanuel Muniz (Jr), Middletown Neal Charske 18:43.00
57. Daniel Gibson (Fr), Lakota East GMC Championship 18:43.29
58. Andrew Dunlap (Jr), Princeton GMC 18:44.43
59. Charlie Toulouse (Fr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 18:44.47
60. Marcus Eden (Fr), Lakota West VOA 18:49.30
61. Eli Reutter (Fr), Sycamore Miami University Redhawk Rumble 18:52.00
62. Brock Giesenschlag (Sr), Sycamore Miami University Redhawk Rumble 18:54.00
62. Joe Richmond (Fr), Sycamore Miami University Redhawk Rumble 18:54.00
64. Jackson Lewis (Fr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 18:56.45
65. Duncan Wyatt (Jr), Colerain 19:05.00
66. Silas Wood (Fr), Lakota East Jim Murray Invitational 19:08.89
67. Lucas Rieder (Fr), Lakota East GMC Championship 19:10.81
68. Derek Niehaus (Sr), Lakota East Jim Murray Invitational 19:11.19
69. Blake Tunney (So), Lakota East Troy Twilight Invitational 19:18.70
70. Ethan Fieler (Fr), Sycamore Miami University Redhawk Rumble 19:19.00
70. Earls Graham (So), Middletown Troy Twilight 19:19.00
72. Roney Dos (Fr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 19:22.74
73. Oryon Meyer (Fr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 19:27.05
74. Max Gregory (So), Colerain 19:29.00
75. Luke Gregory (Sr), Colerain 19:38.00
76. Larkin Willis (Jr), Lakota East Troy Twilight Invitational 19:38.10
77. Malachi Dickens (Sr), Fairfield Troy Twilight 19:40.31
78. Miles Pishotti (Sr), Sycamore OHSAA Early Season Invite 19:42.00
79. Elliot Ampomah (So), Fairfield Troy Twilight 19:42.20
80. Jovan Caudill (Fr), Colerain 19:43.00
81. Owen Crawley (Sr), Fairfield Little Miami Invite 19:44.50
82. Steven Troutman (Jr), Lakota East GMC Championship 19:45.35
83. Sam Bringle (Jr), Sycamore OHSAA Early Season Invite 19:50.00
84. Quinton Jarrett (Sr), Fairfield Little Miami Invite 19:50.62
85. Luke Oliverio (Sr), Colerain 19:55.00
86. Ivan Cload (So), Colerain 19:57.00
86. Gabe Reutter (Fr), Sycamore OHSAA Early Season Invite 19:57.00
88. Eli Bird (Fr), Lakota East GMC Championship 19:59.61
89. Nathan Graham (Sr), Fairfield Troy Twilight 20:01.94
90. Connor Gaviglia (So), Colerain 20:04.00
91. Alexander Reiring (Fr), Hamilton Districts 20:05.15
92. Eli Parsell (Jr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 20:09.83
93. Nigel Adjei-Mensah (Sr), Princeton District Championship 20:12.10
94. Andrew Whiteaker (Fr), Lakota East Lakota East Fall Classic 20:13.70
95. Makai Crowell (So), Colerain 20:18.00
95. Xander McCoy (Fr), Colerain 20:18.00
97. Drew Hopper (Sr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 20:32.35
98. Dylan Fout (Jr), Colerain 20:43.00
99. Anthony Gehrlich-Orr (Sr), Fairfield Troy Twilight 20:48.24
100. Erich Conover (So), Hamilton Districts 20:58.91
101. Nick Martin (Jr), Hamilton GMC 21:01.15
102. Lock Butts (Sr), Lakota East GMC Championship 21:01.28
103. Ian McLaughlin (Jr), Hamilton GMC 21:04.90
104. Austin Lovich (So), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 21:06.70
105. Landon Roll (Fr), Lakota East GMC Championship 21:07.71
106. Maxwell Wyatt (Fr), Colerain 21:11.00
107. Carter Sanford (Jr), Fairfield Little Miami Invite 21:12.21
108. Kohen Mason (So), Princeton District Championship 21:14.80
109. Caleb Warnock (So), Fairfield Troy Twilight 21:19.80
110. Nick Mason (Jr), Colerain 21:32.00
111. Eric Thomas (Fr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 21:35.08
112. Oscar Sandy (Sr), Princeton GMC 21:43.22
113. Tanner Hartman (Jr), Fairfield Little Miami Invite 21:48.75
114. Nicholas Ramos (Sr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 21:50.26
115. Miles Schoenlein (Fr), Fairfield Little Miami Invite 21:55.67
116. Jeffrey Sharpshair (Jr), Fairfield Troy Twilight 21:57.56
117. Hector Aristeo (So), Fairfield Little Miami Invite 21:59.16
118. Eli Alanis (Jr), Princeton GMC 22:05.10
119. JJ Currens (Fr), Fairfield Little Miami Invite 22:05.67
120. Xavier Sarris (Fr), Fairfield Troy Twilight 22:07.50
121. Asher Combs (Fr), Colerain 22:11.00
122. Carter Stamp (Fr), Lakota East Lakota East Fall Classic 22:14.30
123. Ali'on Mosley (Fr), Princeton JV District Championship 22:25.35
124. William Tischer (Fr), Lakota East GMC Championship 22:34.77
125. Evan Wilson (So), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 22:39.09
126. Jonathon Feiser (Fr), Colerain 22:47.00
127. Xander Weitzel (Fr), Colerain 23:00.00
128. Hayden Ruff (So), Colerain 23:05.00
129. Ethan Eley (So), Princeton JV District Championship 23:29.75
130. Conner Snyder (Jr), Fairfield Troy Twilight 23:30.89
131. Mutlu Bayraktar (Fr), Lakota East GMC Championship 23:34.47
132. Allias Harman (So), Colerain 23:47.00
133. Baran Trapp (So), Princeton GMC 23:47.90
134. Dylan Coyle (So), Princeton JV District Championship 23:53.73
135. Jordan Blake (Sr), Princeton JV District Championship 24:02.28
136. Max Marcilla (Jr), Princeton JV District Championship 24:08.70
137. Reece Dunham (Fr), Lakota East Jim Murray Invitational 24:12.76
138. Zorion Gillespie (Fr), Fairfield Troy Twilight 24:20.85
139. Tommy Dang (Sr), Colerain 24:25.00
140. Roberto Mendez (So), Fairfield Troy Twilight 24:36.57
141. Cole Vayo (So), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 24:44.36
142. Caedon George (Fr), Fairfield Troy Twilight 24:45.56
143. Brady Lewis (Sr), Princeton JV District Championship 24:47.83
144. Brody Lakes (Fr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 24:53.18
145. Greyden Lynch (Fr), Hamilton Loveland 24:57.44
146. Diego Rangel (Jr), Hamilton Loveland 25:10.15
147. Devon Justice (Fr), Fairfield Neal Charske Firebird Invitational 25:18.18
148. Jake Hounshell (So), Colerain 25:52.00
149. Emerson Martin (So), Fairfield Troy Twilight 25:54.13
150. Lukas Miller (So), Middletown Neal Charske 25:55.00
151. Joey Hermann (Sr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 26:07.60
152. Keegan Schuervranz (Fr), Hamilton Mason Invite 26:12.10
153. Michael Treadway (So), Colerain 26:20.00
154. Carter McCabe (So), Fairfield Neal Charske Firebird Invitational 26:22.37
155. Bryce Tyson (Fr), Princeton GMC 26:40.12
156. Clayton Byers (Jr), Fairfield Little Miami Invite 26:40.74
157. Cole Burgin (Jr), Colerain 27:10.00
158. Brady Lee (Sr), Fairfield Troy Twilight 29:48.32
159. Orion Walker (Fr), Lakota East GMC Championship 30:02.92
160. Thomas Delverne (Jr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 30:05.08
161. Brad Sharpshair (Jr), Fairfield Northeastern Jim Murray Invitational 32:09.83

Jake Sweeney Automotive Titan Siding and Roofing The Dental Care Plus Group Eli's Sports Bar