Girls Swimming - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 644.5  
2. Sycamore 401.5  
3. Lakota West 317.0  
4. Lakota East 195.0  
5. Oak Hills 155.0  
6. Fairfield 139.0  
7. Princeton 105.0  
8. Colerain 86.0  
9. Hamilton 71.0  

File(s)
Girls GMC Swimming Championships 2021

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:46.06  
2. Lakota West 1:52.00  
3. Sycamore 1:58.72  
4. Lakota East 2:02.07  
5. Oak Hills 2:05.12  
6. Princeton 2:05.22  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Lauren Clippard Colerain 1:57.05
2. Isabelle Gomez Lakota East 1:57.08
3. Alivia Scott Fairfield 1:57.96
4. Abby Perun Sycamore 1:58.29
5. Ashley Fryer Lakota West 2:01.43
6. Allison Fries Mason 2:01.45
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Reese Lugbill Mason 2:07.69
2. Olivia Hastings Mason 2:17.17
3. Ashley Schoenlein Mason 2:18.52
4. Advika Sumit Mason 2:22.17
5. Anna Forman Sycamore 2:22.33
6. Katie Jessee Lakota East 2:24.48
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Paige Striley Lakota West :23.86
2. Tiana Anchrum Mason :25.04
3. Emma Dalton Mason :25.07
4. Jozy Allen Sycamore :25.48
5. Sophie Campbell Sycamore :25.54
6. McKenna Sunderland Sycamore :25.56
6. Emma Hartman Mason :25.56
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Langely Petersen Mason 258.85
2. Karina Ashton Mason 233.30
3. Anelise Kim Sycamore 232.85
4. Maddie Bobst Sycamore 159.60
5. Kasey Edwards Fairfield 151.05
6. Emma Ficorilli Lakota East 148.55
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Kiara Anchrum Mason :56.69
2. Olivia Hastings Mason 1:00.87
3. Kylie Dennison Mason 1:01.53
4. Abby Waechter Mason 1:03.29
5. Ashley Reed Lakota West 1:03.58
6. Morgan Allison Lakota West 1:03.61
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Paige Striley Lakota West :53.07
2. Abby Perun Sycamore :54.80
3. Kaitlyn Weitz Mason :54.92
4. Jozy Allen Sycamore :55.25
5. Tiana Anchrum Mason :56.52
6. Allison Fries Mason :56.65
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Ashley Lugbill Mason 5:04.19
2. Isabelle Gomez Lakota East 5:07.80
3. Ryan Carmody Sycamore 5:23.73
4. Abby Waechter Mason 5:36.49
5. Morgan Thompson Sycamore 5:37.55
6. Evie Mendelsohn Mason 5:38.47
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:40.09  
2. Sycamore 1:41.25  
3. Lakota West 1:49.49  
4. Oak Hills 1:51.10  
5. Princeton 1:51.36  
6. Fairfield 1:55.83  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Emma Dalton Mason :56.22
2. Lauren Clippard Colerain :58.65
3. Alivia Scott Fairfield :59.52
4. Emma Hartman Mason 1:00.08
5. Kaitlyn Weitz Mason 1:01.88
6. Jenna Scarborough Lakota West 1:02.39
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Reese Lugbill Mason 1:06.10
2. Ashley Lugbill Mason 1:07.98
3. Ashley Schoenlein Mason 1:11.48
4. Sophie Campbell Sycamore 1:12.15
5. Advika Sumit Mason 1:13.06
6. Grace Markley Lakota West 1:14.39
400 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 3:39.91  
2. Sycamore 3:44.35  
3. Lakota West 3:46.71  
4. Lakota East 3:57.22  
5. Hamilton 4:38.09  
6. Fairfield 4:47.27  
 
Delhi Garden Center Plato's Closet Buffalo Wings & Rings Creach Law