Boys Track - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Sycamore 131.0  
2. Mason 128.0  
3. Lakota West 95.0  
4. Fairfield 62.0  
5. Princeton 59.0  
6. Colerain 58.0  
7. Oak Hills 43.0  
8. Middletown 40.0  
9. Lakota East 33.0  
10. Hamilton 6.0  

File(s)
Boys GMC Track and Field Championships 2022

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Roosevelt Zeigler Colerain :10.64
2. Mekhi Lynn Princeton :10.72
3. Ben Minich Lakota West :10.77
4. Rashid Harris Sycamore :10.82
5. RJ Miller Fairfield :11.06
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Mekhi Lynn Princeton :21.61
2. Rashid Harris Sycamore :21.80
3. Roosevelt Zeigler Colerain :21.91
4. Mir Ashraf Mason :22.14
5. Ben Minich Lakota West :22.37
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Mir Ashraf Mason :49.33
2. David Mercurio Sycamore :50.11
3. J.D. Leverette Lakota East :50.16
4. Isaiah Glover Fairfield :50.73
5. Benjamin Zimmerer Lakota West :51.41
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Max Liao Mason 1:57.81
2. Cannon Kartye Oak Hills 1:58.77
3. Brady Messer Mason 1:59.38
4. Reece Pandilidis Sycamore 2:03.65
5. Nikolaus Krause Lakota West 2:03.72
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Aiden Amshoff Mason 4:21.07
2. Isaac Schachleiter Mason 4:22.35
3. Patrick Dauenhauer Sycamore 4:25.85
4. Noah Locke Middletown 4:29.92
5. Ethan Masset Sycamore 4:34.54
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Jerry Xu Mason 9:39.21
2. Keith Neuburger Mason 9:48.08
3. Collin Shanks Lakota West 9:55.31
4. Curtis Fowler Middletown 10:13.50
5. Nate Srode Oak Hills 10:16.52
110 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Isaiah King Colerain :15.22
2. Joe Mitchell Princeton :15.22
3. Daelon Moore-Simpson Middletown :15.81
4. Rais Fataki Fairfield :16.05
5. Cannon Ray Sycamore :16.37
300 Meter IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Joe Mitchell Princeton :39.58
2. Bradley Hurst-Davidson Mason :40.41
3. Talan Malicote Middletown :40.49
4. Traves Tideswell Lakota East :41.67
5. Eugene Harney Sycamore :42.03
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Colerain :41.94  
2. Princeton :42.14  
3. Fairfield :42.77  
4. Hamilton :43.42  
5. Lakota West :43.73  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Colerain 1:29.25  
2. Fairfield 1:29.75  
3. Sycamore 1:29.93  
4. Lakota West 1:30.65  
5. Mason 1:32.57  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sycamore 3:23.03  
2. Lakota West 3:23.06  
3. Mason 3:26.55  
4. Oak Hills 3:27.88  
5. Lakota East 3:28.71  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 7:59.30  
2. Sycamore 8:07.32  
3. Oak Hills 8:14.06  
4. Lakota West 8:20.21  
5. Lakota East 8:41.61  
Shot Put
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Mannie Arbabi Sycamore 52'08.50"
2. Sklar Horn Mason 51'06.50"
3. Max Martindale Lakota West 46'05.75"
4. Jackson Harper Mason 45'00.00"
5. Tony Curtis Lakota West 41'06.00"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Aaron Spears Mason 157'01.00"
2. Mannie Arbabi Sycamore 154'02.00"
3. Josh Gilkey Lakota East 143'02.00"
4. Aiden Miller Lakota West 140'09.00"
5. Evan Massey Sycamore 139'04.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Jackson NiBlack Sycamore 20'04.50"
2. RJ Miller Fairfield 20'03.75"
3. Josh Fussel Lakota West 19'10.00"
4. Michael Figgins Jr Fairfield 19'07.50"
5. Kemen Norman Lakota West 19'05.00"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Robert Hart Oak Hills 6'08.25"
2. Christian Jackson Fairfield 6'02.00"
3. Jibri Pass Colerain 6'00.00"
4. Josh Carter Middletown 6'00.00"
5. Ben Lampe Mason 6'00.00"
Pole Vault
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Jonah Dangel Lakota West 13'06.00"
2. Cole Dangel Lakota West 11'04.00"
3. Austin Wilson Sycamore 10'04.00"
4. Andrew Pitcher Mason 10'00.00"
5. Aiden Everhart Sycamore 9'08.00"
 
Dick's Sporting Goods West Chester Toys Beacon Orthopedics & Sports Medicine Mike's Carwash