Girls Track - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 177.5  
2. Sycamore 89.0  
2. Princeton 89.0  
4. Lakota East 85.5  
5. Lakota West 75.0  
6. Oak Hills 72.5  
7. Fairfield 27.0  
8. Colerain 21.0  
9. Middletown 15.5  

File(s)
GMC Girls Track and Field Championship 2022

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Azariyah Bryant Lakota East :11.82
2. Abby Love Mason :12.03
3. Emilia Capiello Mason :12.27
4. Ivy Smith Lakota East :12.32
5. Summer Swartwout Colerain :12.37
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Azariyah Bryant Lakota East :24.19
2. Abby Love Mason :24.88
3. Lena James Lakota East :25.55
4. Jada Irwin Fairfield :25.63
5. Summer Swartwout Colerain :25.67
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Jada Irwin Fairfield :58.37
2. Briasia Allen Princeton :59.11
3. Joy Resig Mason 1:00.05
4. Ayana Johnson Lakota West 1:00.48
5. Hailey Still Lakota East 1:00.76
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Jade Stinson Princeton 2:17.40
2. Julia Hageman Oak Hills 2:25.28
3. Kaitlin Kaszubski Lakota West 2:25.65
4. Macie Radcliffe Mason 2:26.46
5. Abby Slife Mason 2:27.51
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Jocelyn Willis Lakota East 5:11.25
2. Evelyn Prodoehl Lakota West 5:12.12
3. Avery Legault Mason 5:17.38
4. Carlie Condit Mason 5:30.11
5. Lauren Mang Lakota West 5:30.95
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Evelyn Prodoehl Lakota West 11:16.52
2. Eva Hensley Oak Hills 11:17.12
3. Alyssa Hammond Oak Hills 11:47.21
4. Grace McKay Mason 11:50.08
5. Lauren Mang Lakota West 11:56.58
100 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Kelise Rabb Princeton :14.96
2. Riley Ludwig Oak Hills :15.28
3. Lily Eagleston Mason :15.33
4. Lela Walker Sycamore :15.38
5. Marie Nzale Princeton :15.69
6. Maya Taylor-Stewart Sycamore :15.80
7. Katlyn Pham Lakota East :15.84
8. Haley Troy Lakota West :16.97
300 IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Marie Nzale Princeton :06.42
2. Lily Eagleston Mason :46.38
3. Kelise Rabb Princeton :47.26
4. Katlyn Pham Lakota East :47.29
5. Kylie Dilley Lakota West :48.14
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Lakota East :47.73  
2. Mason :48.32  
3. Princeton :48.83  
4. Sycamore :49.13  
5. Colerain :49.71  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Princeton 1:42.36  
2. Mason 1:43.69  
3. Lakota East 1:44.14  
4. Colerain 1:45.54  
5. Lakota West 1:46.00  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 4:01.96  
2. Princeton 4:02.41  
3. Fairfield 4:10.44  
4. Sycamore 4:10.88  
5. Lakota West 4:11.06  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 9:42.29  
2. Lakota West 9:46.96  
3. Oak Hills 9:59.33  
4. Sycamore 10:23.67  
5. Princeton 10:23.67  
Shot Put
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Andrea Burke Mason 39'03.00"
2. Jillian Yates Oak Hills 38'09.00"
3. Viktoriya Emelianova Sycamore 36'03.50"
3. Leelah McGuire Middletown 36'02.50"
5. Emily Doerman Lakota West 34'06.25"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Jillian Yates Oak Hills 115'02.00"
2. Helena Arbabi Sycamore 107'04.00"
3. Andrea Burke Mason 105'05.00"
4. Viktoriya Emelianova Sycamore 104'04.00"
5. Emily Doerman Lakota West 96'06.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Emilia Capiello Mason 17'06.50"
2. Kierra Morris Princeton 17'05.75"
3. Lauren Barnes Sycamore 17'00.00"
4. Zyneak Warren Lakota East 15'11.50"
5. Audrey Schmid Sycamore 15'09.50"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Lauren Barnes Sycamore 5'00.00"
2. Kerrington Harper Mason 4'08.00"
3. Emma Herzog Oak Hills 4'06.00"
3. Joy Resig Mason 4'06.00"
Pole Vault
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Anagha Rao Mason 10'00.00"
2. Lauren Auriana Mason 9'08.00"
3. Sasha Gordeyeva Sycamore 9'00.00"
4. Madelyn Power Lakota West 9'00.00"
5. Maddie Black Sycamore 8'00.00"
 
Delhi Garden Center Plato's Closet Buffalo Wings & Rings Creach Law