Boys Swimming - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 576.5  
2. Sycamore 372.5  
3. Oak Hills 251.0  
4. Lakota East 226.0  
5. Lakota West 218.0  
6. Fairfield 157.0  
7. Princeton 109.0  
8. Middletown 84.0  
9. Hamilton 58.0  

File(s)
GMC Swimming Championships 2022

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Sycamore 1:36.12  
2. Mason 1:36.24  
3. Fairfield 1:46.46  
4. Oak Hills 1:47.25  
5. Lakota West 1:51.44  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Nathan Spetz Lakota West 1:45.42
2. Mason Bencurik Oak Hills 1:45.62
3. Bryce Menchhofer Sycamore 1:45.89
4. Max Plumley Mason 1:46.60
5. Andrew Fox Mason 1:48.54
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam McDonald Lakota East 1:55.32
2. Ethan Fang Mason 2:01.22
3. Tyler Houpt Mason 2:04.00
4. Evan Preissler Sycamore 2:04.43
5. Ethan Butler Mason 2:05.28
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Carl Bloebaum Mason :21.47
2. Avery Clapp Sycamore :21.67
3. Max Reed Fairfield :22.17
4. Cole Scheidler Mason :22.66
5. Xander Williams Lakota East :22.77
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Preston Landolt Sycamore 256.55
2. Donald Grote Oak Hills 201.00
3. Simon Huth Sycamore 179.10
4. Ryan Sernoffsky Mason 65.10
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Carl Bloebaum Mason :49.48
2. Elijah Devyak Mason :52.49
3. Bishop Carl Sycamore :53.21
4. Xander Williams Lakota East :55.74
5. Omar Mitiek Mason :55.75
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Max Plumley Mason :47.14
2. Mason Bencurik Oak Hills :47.73
3. Bryce Menchhofer Sycamore :48.07
4. Max Reed Fairfield :49.55
5. Cole Scheidler Mason :49.78
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Nathan Spetz Lakota West 4:48.40
2. Bishop Carl Sycamore 4:48.73
3. Tyler Houpt Mason 4:58.30
4. Ethan Butler Mason 5:03.44
5. Caleb Whitaker Lakota West 5:05.14
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:30.78  
2. Oak Hills 1:32.34  
3. Lakota East 1:34.03  
4. Sycamore 1:35.44  
5. Lakota West 1:35.71  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Avery Clapp Sycamore :50.94
2. Elijah Devyak Mason :54.73
3. Matt Waechter Mason :56.72
4. AJ Gomez Lakota East :57.23
5. Michael Zuo Mason :59.99
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam McDonald Lakota East :57.43
2. Evan Preissler Sycamore 1:01.51
3. Ethan Fang Mason 1:02.34
4. Oliver Gao Mason 1:02.94
5. Avery Earls Middletown 1:03.12
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 3:12.61  
2. Sycamore 3:14.99  
3. Oak Hills 3:24.04  
4. Lakota East 3:24.95  
5. Lakota West 3:28.66  
 
first financial bank Stevens Mercy Health Kenneth Lindsay - Allstate Agent