Girls Swimming - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 665.0  
2. Sycamore 351.5  
3. Lakota East 282.0  
4. Lakota West 190.0  
5. Oak Hills 189.0  
6. Fairfield 149.0  
7. Hamilton 121.5  
8. Princeton 104.0  
9. Middletown 74.0  
10. Colerain 44.0  

File(s)
GMC Swim and Diving Championships 2024

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:48.07  
2. Lakota East 1:58.46  
3. Lakota West 2:00.95  
4. Fairfield 2:01.48  
5. Oak Hills 2:04.28  
6. Princeton 2:05.77  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Dana Fairbanks Mason 1:56.06
2. Chloe Wall Mason 1:59.05
3. Alivia Scott Fairfield 1:59.65
4. Avery Althouse Mason 2:02.00
5. Zion Menner Mason 2:03.39
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Isabella Teply Mason 2:08.86
2. Addison Soehnlen Mason 2:14.80
3. Suhani Prakash Sycamore 2:17.17
4. Madeline McGirr, Lakota East 2:17.51
5. Vivian Niu Sycamore 2:18.48
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Cora Spetz Lakota West :24.25
2. Lucy Rhoten Mason :25.13
3. Kaitlyn Weitz Mason :25.33
4. Bailey Bacher Lakota East :25.37
5. Megan Schoenlein Mason :25.80
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Isabella Geraldo Mason 233.65
2. Zoe Wuerdeman Oak Hills 220.00
3. Mileah Yost Lakota East 194.35
4. Tori Hillman Mason 185.65
5. Lauren Hecquet Lakota East 159.85
6. Corinne Hartman Mason 152.40
7. Lyla Roy Hamilton 147.50
8. Brooke Gardner Oak Hills 132.05
9. Megan Phillips Oak Hills 125.95
10. Ayla Dandrea Mason 123.30
11. Cece Sommer Oak Hills 118.90
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. Addison Soehnlen Mason :57.45
2. Julia Gregory Mason :59.90
3. Natalia Korte Sycamore 1:02.10
4. Eleanor Hardy Sycamore 1:02.24
5. Natalie Fada Lakota East 1:02.71
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Cora Spetz Lakota West :52.27
2. Isabella Teply Mason :52.47
3. Lucy Rhoten Mason :55.09
4. Bailey Bacher Lakota East :56.08
5. Amelia Eshman Mason :56.95
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Chloe Wall Mason 5:20.15
2. Avery Althouse Mason 5:29.05
3. Janna Spetz Lakota West 5:31.39
4. Jocelyn Squibb Lakota East 5:37.05
5. Eleanor Hardy Sycamore 5:37.26
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:39.70  
2. Sycamore 1:44.65  
3. Lakota West 1:46.06  
4. Lakota East 1:46.29  
5. Oak Hills 1:50.33  
6. Princeton 1:51.76  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Dana Fairbanks Mason :58.65
2. Alivia Scott Fairfield 1:00.23
3. Kaitlyn Weitz Mason 1:01.83
4. Vivian Niu Sycamore 1:03.03
5. Natalie Fada Lakota East 1:03.36
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Julia Gregory, Mason 1:06.51
2. Megan Schoenlein Mason 1:06.88
3. Madeline McGirr Lakota East 1:11.14
4. Suhani Prakash Sycamore 1:12.17
5. Sophie Wang Mason 1:13.16
400 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 3:38.09  
2. Sycamore 3:57.39  
3. Fairfield 4:06.45  
4. Princeton 4:11.02  
5. Lakota East 4:13.31  
6. Oak Hills 4:22.73  
 
Plato's Closet Buffalo Wings & Rings Creach Law Advance Transportation Systems, Inc.