Boys Swimming - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Mason 574.0  
2. Lakota East 386.5  
3. Sycamore 339.0  
4. Lakota West 219.0  
5. Oak Hills 196.5  
6. Fairfield 139.0  
7. Hamilton 99.0  
8. Princeton 71.0  
9. Middletown 49.0  

File(s)
GMC Swim and Diving Championships 2024

200 Yard Medley Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:37.97  
2. Lakota West 1:41.96  
3. Sycamore 1:43.16  
4. Oak Hills 1:44.10  
5. Lakota East 1:44.13  
200 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Nathan Spetz Lakota West 1:41.87
2. Tyler Houpt Mason 1:47.99
3. Adian Yoda Mason 1:49.33
4. John Knapschaefer Sycamore 1:51.69
5. Noah Kirk Mason 1:51.94
200 Yard I. M.
  NAME SCHOOL TIME
1. Collin Preissler Sycamore 1:59.12
2. Austin Zhong Mason 2:00.63
3. Matt Waechter Mason 2:03.77
4. Michael Metz Fairfield 2:05.39
5. Oliver Gao Mason 2:07.16
50 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Ethan Fang Mason :21.87
2. Yassin Ghobril Mason :22.24
3. Xander Williams Lakota East :22.45
4. Jett Sloan Oak Hills :22.89
5. Ace Burkhart Lakota West :22.93
1 Meter Diving
  NAME SCHOOL SCORE
1. Simon Huth Sycamore 223.70
2. Juju Nkhumane Mason 201.45
3. Olavo DeFreitas Sycamore 149.35
4. Matthew Schmidlin Sycamore 145.95
5. Brennan Warner Oak Hills 114.75
6. Jaxon Rogers Hamilton 113.85
7. Devon Adams Hamilton 103.20
100 Yard Butterfly
  NAME SCHOOL TIME
1. AJ Gomez Lakota East :51.74
2. Braden Fuller Lakota East :53.54
3. Aidan Jansen Mason :53.76
4. Tyler Houpt Mason :54.01
5. Ethan Tu Mason :54.12
100 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Xander Williams Lakota East :48.53
2. Mulenga Cole Mason :49.49
3. Matt Waechter Mason :49.51
4. Yassin Ghobril Mason :49.57
5. Jett Sloan Oak Hills :49.91
500 Yard Freestyle
  NAME SCHOOL TIME
1. Nathan Spetz Lakota West 4:36.69
2. Ethan Fang Mason 4:38.43
3. John Knapschaefer Sycamore 4:58.47
4. Aidan Yoda Mason 5:00.46
5. Aidan Finn Sycamore 5:10.11
200 Yard Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 1:28.83  
2. Lakota East 1:29.42  
3. Oak Hills 1:35.11  
4. Sycamore 1:39.38  
5. Lakota West 1:41.62  
100 Yard Backstroke
  NAME SCHOOL TIME
1. AJ Gomez Lakota East :54.91
2. Nicholas Minch Lakota West :55.20
3. Austin Zhong Mason :55.81
4. Michael Metz Fairfield :55.91
5. Noah Brady Sycamore :56.52
100 Yard Breaststroke
  NAME SCHOOL TIME
1. Oliver Gao Mason 1:02.14
2. Evan Frayer Lakota East 1:05.36
3. Jack Ludwig Oak Hills 1:06.58
4. Gavin Blau Fairfield 1:08.25
5. Ryan Kim Mason 1:08.48
400 Freestyle Relay
  SCHOOL TIME  
1. Mason 3:14.61  
2. Lakota East 3:16.40  
3. Lakota West 3:23.35  
4. Sycamore 3:24.56  
5. Fairfield 8:43.11  
 
first financial bank Stevens Mercy Health Delhi Garden Center